این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ترجمه تخصصی گلوب لنگ کاملا محفوظ می باشد

ابزار جدید گوگل برای یافتن پاسخ سوال شما هزاران کتاب را می‌خواند

ابزار جدید گوگل برای یافتن پاسخ سوال شما هزاران کتاب را می‌خواند
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/02/24 0 نظر 257 بازدید

این روزها همه می‌توانیم با جستجو در گوگل پاسخی نسبی به پرسشی که در ذهن داریم، پیدا کنیم و یا حداقل نتایج جستجو منابعی را معرفی می‌کند که می‌تواند به یافتن پاسخ درست کمک کند. ولی بیشتر این منابع مقالات و پژوهش‌های منتشر شده روی انترنت، از جمله ویکی‌پیدیا است.

اما تاک تو بوکز (Talk to Books) ابزار جدید گوگل که چند روز پیش فعال شد، در ظرف کمتر از یک ثانیه می‌تواند پاسخ  سوال شما را از میان صد هزار کتاب منتشر شده روی گوگل بوکز (Google Books) پیدا کند.

فرقی نمی‌کند پرسش شما چه باشد و چطور آن را تایپ کنید، تاک تو بوکز که مجهز به هوش مصنوعی است، برای یافتن پاسخ آن، تک تک جملات یک صدهزار کتاب را در ظرف کمتر از یک ثانیه می‌خواند و در پاسخ‌هایش، جمله‌هایی را که می‌تواند پاسخ مستقیم به سوال شما باشد، تیره می‌کند.

گوگل می‌گوید این ابزار البته جایگزینی برای امکان جستجوی کلیدواژه‌ای نیست، اما امکانی قدرتمند برای پژوهشگران و علاقه‌مندان به کتاب محسوب می‌شود. تاک تو بوکز از «جستجوی معنایی» به جای جستجوی صرفا واژه‌ها بهره می‌گیرد. به این معنا که این ابزار به کمک هوش مصنوعی می‌تواند زبان طبیعی انسانی را درک کند و جملاتی را بیابد که بیشترین شباهت را به پاسخ یک انسان به همان سوال در یک گفتگوی عادی دارد.

گوگل می‌گوید تیمی از مهندسان برنامه‌نویسی در واقع به تاک تو بوکس درک معنایی واژه‌ها و جمله‌ها را آموخته‌اند و این فرایند آموزش همچنان ادامه دارد.

منبع: نبشت

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1