این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ترجمه تخصصی گلوب لنگ کاملا محفوظ می باشد

آموزش ویرایش مقالات علمی

آموزش ویرایش مقالات علمی

حتما برایتان پیش آمده که برای نگارش  پیش نویس مقاله علمی دچار سردرگمی شده باشید و دقیقا ندانید از کجا باید شروع کنید.شاید فکر کنید پیش نویس مقاله علمی به همان ترتیبی که در پیکر بندی مقاله اصلی است باید نوشته شود. ولی چنین نیست. یک مقاله علمی از چکیده شروع شده و با بحث و نتیجه پایان می گیرد.  ولی در نگارش پیش نویس از بخش "مواد و روشها" باید شروع کرد زیرا به آزمایش ها و روش هایی که استفاده کرده اید کاملا واقف هستید و همین بخش شروع بسیار خوبی برای نگارش بخش های یافته ها، بحث و مقدمه است، بنابراین ذهن نویسنده باز می شود و عبارات و کلمات پشت سر هم در ذهن نویسنده جاری می شود. شروع هر چیزی سخت است و نگارش مقالات علمی یا استخراج مقاله از پایان نامه از این قاعده مستثنی نیست و در ابتدای امر برای دانشجویان کاری دشوار به نظر می آید. ولی همین که قلم به دست بگیرید و از بخش "روش ها" شروع کنید می بینید آنقدرها هم کار پیچیده ای نیست. طبق گفته اساتید مدیکال ژورنالیسم , ساده ترین راه، شروع نگارش با بخش روش هاست.

به همین منظور، تیم ویراستاری مجموعه ترجمه تخصصی گلوب لنگ، پکیج های آموزشی کابردی را طراحی کرده است که می تواند برای دانشجویان رشته های علمی و حتی اساتید بسیار مفید و کمک کننده باشد.

درس اول این دوره در حال حاضر به صورت خلاصه و در قالب فایل پاورپوینت طراحی و به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. پس از فراگیری درس اول می توانید پیش نویس مقاله تان را کم کم شروع کنید. 

در آینده نزدیک ،پکیج های کامل شامل فایل ویدئویی و سری کتاب های نگارش و یرایش مقالات علمی عرضه شود

توجه:درس اول این دوره به صورت خلاصه و قابل فهم در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

برای دانلود مباحث مقدماتی (درس اول)، لینک های زیر را کلیک کنید

درس اول-بخش 1: تعاریف 

درس اول-بخش 2: مراحل استخراج مقاله از پایان نامه

درس اول- بخش 3: انواع مقالات و ساختارهایشان

درس اول- بخش 4: نگارش عنوان

درس اول-بخش 5: نگارش چکیده

 

    به دلیل اینکه محتوی دروس از کتاب ها و سایر منابع خارجی تهیه شده، زبان دروس به انگلیسی ساده و روان و به صورت خلاصه بیان شده است.

 

 

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1