این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گلوب لنگ - ترجمه مقاله | ترجمه تخصصی | سایت ترجمه | سفارش ترجمه آنلاین کاملا محفوظ می باشد

انگلیسی

انگلیسی

زبان انگلیسی یکی از زبان‌های هندواروپایی از شاخهٔ ژرمنی است. خود شاخهٔ ژرمنی به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شود و انگلیسی به ژرمنی غربی تعلق دارد. این زبان در انگلستان و جنوب شرقی اسکاتلند تکامل یافته‌است. از دیگر زبان‌های شاخه ژرمنی می‌توان به آلمانی، هلندی، دانمارکی، سوئدی و نروژی اشاره کرد. امروزه نزدیک به نیمی از مجموعه واژگان و دستور زبان انگلیسی از ریشهٔ ژرمنی است و نیم دیگر را وام واژه‌ها تشکیل می‌دهد. بیشتر این وام‌واژه‌ها از زبان‌های لاتین، فرانسوی، بخشی از یونانی و دیگر زبان‌ها وارد انگلیسی شده‌اند. زبان انگلیسی باستان شباهت بسیار زیادی به زبان آلمانی باستان داشته‌است چون انگلیسی زبان‌ها عمدتاً اقوام ژرمنی بودند که از آلمان وارد بریتانیا شدند و به نوعی زبان آلمانی را می‌توان مادر زبان انگلیسی دانست.

به دلیل تأثیر بالای نظامی، اقتصادی، علمی، سیاسی و فرهنگی بریتانیا بر جهان پس از سدهٔ هجدهم و تأثیر ایالات متحده آمریکا از سدهٔ بیستم میلادی به این سو، این زبان در سطح جهان گسترش یافته و به عنوان زبان دوم، زبان میانجی و زبان اداری در بسیاری نقاط جهان کاربرد پیدا کرده‌است.

زبان انگلیسی به عنوان زبان مادری در کشورهای انگلستان، آمریکا، کانادا، استرالیا، ایرلند، نیوزلند، آفریقای جنوبی، غنا و بسیاری کشورهای دیگر کاربرد دارد. انگلیسی امروزه از نظر تعداد گویشوَر، پس از چینی و اسپانیایی، سومین زبان جهان است. تعداد کسانی که زبان مادری‌شان انگلیسی است امروزه بیش از 380 میلیون نفر است. انگلیسی در بسیاری از کشورها زبان میانجی است و مهم‌ترین زبان دنیا در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی، صنعت، فرهنگی و ترجمه در روابط بین‌الملل به‌شمار می‌آید.

کشورهای انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا، نیوزلند به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

چنانچه پبداست ترجمه به زبان انگلیسی در همه کشورهای جهان همیشه در صدر بوده است زیرا بیشتر متون و مقالات علمی در همه زمینه ها و متون رسمی و حقوقی به زبان انگلیسی ارائه می شود و نیز کنفرانس ها و همایش های جهانی غالبا به زبان انگیلسی برگزار می شود. حضور مترجمان کتبی و همزمان انگلیسی نسبت به سایر مترجمان حائز اهمیت است و نقش پر رنگ تری را در ایجاد روابط بین الملل ایفا می کنند.

 

در مجموعه گلوب لنگ، با توجه به حجم بالای سفارش ها در زبان انگلیسی، بیشتر پروژه ها از انگلیسی به فارسی/ یا فارسی به انگلیسی ترجمه می شود و تعداد گروه های ترجمه زبان انگلیسی نسبت به سایر گروه ها بیشتر است. این مجموعه با همکاری مترجمان متخصص زبان انگلیسی، خدمات ترجمه با کیفیت مطلوبی ارائه می کند.

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1